Patronat honorowy Patronat medialny Partnerzy pokazów Sponsorzy pokazów
A A A
Zespół Akrobacyjny "Orlik"
06/04/2016
Miło na jest poinformować wszystkich, że na naszym Pikniku wystąpi po raz pierwszy
Zespół Akrobacyjny "Orlik"
Czytaj dalej
Zwiń
Piknik Lotniczy 2016
02/06/2015
Z przyjemnością informujemy, że następny Piknik Lotniczy odbędzie się 27-28.08.2016 r.
Czytaj dalej
Zwiń
Piknik Lotniczy 2015
02/06/2015
XII Międzynarodowy Piknik Lotniczy na lotnisku Aleksandrowice w Bielsku-Białej - podsumowanie
Czytaj dalej
Tegoroczne upały nie były zamówione na okoliczność XII Pikniku Lotniczego w Bielsku – Białej, ale w prognozach wróciły w sam raz na sobotę i niedzielę, 29 – 30 sierpnia. Aby jednak tradycji niespodzianek z pogodą stało się zadość, sobotni poranek przywitał nas zamgleniem i zerową podstawą chmur. Prognozy jednak przewidywały przyjazny rozwój sytuacji i w okolicach południa można już było dostrzec zarysy Dębowca i Szyndzielni. Zaplanowane na godz. 14.00 oficjalne rozpoczęcie Pikniku było „trafione w 10-tkę”, podstawy zanikających chmur poszły w górę i niezawodna publiczność oczekująca zwłaszcza na zapowiadaną wizytę Biało - Czerwonych Iskier mogła odetchnąć z ulgą. Tym razem przylecą… Oficjalne otwarcie z tradycyjnym udziałem Bielskiej Orkiestry Dętej i pod przewodnictwem patrona bielskiego pikniku, Prezydenta Miasta p. Jacka Krywulta wraz z Prezesem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego Leszkiem Matuszkiem i Prezesem Bielskiego Klubu Seniorów Lotnictwa Romanem Bielickim nastąpiło planowo. Nie zawiedli bielszczanie, którzy tłumnie przybyli na lotnisko w sobotnie południe, aby podziwiać mistrzostwo pilotów i piękno lotniczych konstrukcji. Do tego stopnia tłumnie, że narzucili miastu ograniczenie prędkości do ślimaczego tempa bez konieczności ustawiania nowych znaków i omal nie pozbawili się możliwości podziwiania Iskier w pierwszym dniu pikniku. Problemy komunikacyjne z dotarciem na czas na lotnisko miała bowiem obsługa naziemna pokazu Biało – Czerwonych, która nie chcąc ryzykować spóźnienia zdecydowała się na szybki przemarsz ostatniego odcinka. Ponieważ byli zbyt rozpoznawali (przystojni młodzieńcy w kombinezonach z emblematami) ten „marsz z przeszkodami” też był zagrożony. Skutecznie jednak dotarli na czas i ok. 15.40 nad miastem pojawiły się białe i czerwone smugi. Wolna zanikające resztki zachmurzenia utrudniły nieco pokaz, ale dzięki temu mogliśmy nacieszyć oczy „wariantem niskim” pokazu w pierwszym dniu Pikniku i „wariantem wysokim” w drugim dniu, kiedy to w pełnym słońcu na bielskim niebie ponownie namalowali (po 10 latach przerwy) biało – czerwone serce.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, „znawcy pikników” oczekują ciągle nowości…

Tegoroczny bielski piknik to dwa szczególne wydarzenia, dwukrotny występ „Biało – Czerwonych Iskier” (www.bialoczerwoneiskry.eu) w składzie: kpt. Maciej „MACK” Kopiel, mjr Jacek „JACK” Jaworek, kpt. Piotr „BERET” Bereziński, kpt. Paweł „WICHU” Wichowicz, kpt. Przemysław „HAWRAN” Ćwiklak, kpt. Jerzy „BUBU” Skaliński w powietrzu wraz z występem „na żywo” na scenie Pikniku członków zespołu z powtórką hitu sprzed 10 lat – śpiewający a-capella, prawoskrzydłowy mjr Jacek Jaworek – postawny „niskopienny góral” spod Wadowic o głosie „jak dzwon”, który w blasku księżyca wiszącego nad Magurką ponownie „wbił w ziemię” licznie zgromadzoną publiczność. Druga atrakcja „najwyższego lotu” to inscenizacja walki powietrznej z czasów I Wojny Światowej – (www.pterodactyl-flight.cz) samoloty Pterodactyl Flight (Peter Svoboda, Mirosław Cervenka, Radosłava Machowa) - Sopwith 1½ Strutter vs. Fokker E-III - niesamowite wrażenie i aplauz wzbudziły ich występy zarówno w powietrzu jak i na ziemi. Żadne zdjęcia i filmy nie są w stanie oddać emocji jakie niesie „bitwa na żywo”. Dopełnieniem dwudniowych pokazów na ziemi i w powietrzu były niewątpliwie „wszelkiej maści” konstrukcje ultralekkie (www.pikniklotniczy.pl), całe „stado” przeleciało „uporządkowaną chmarą” przed oficjalnym otwarciem i było to bardzo zgrabne. Szybowce (Mucha 100, Junior, Swift, Perkoz) Uwe Cimmermann na swojej żółtej Ekstrze - 300, Jungmann z Prezesem ABB Leszkiem Matuszkiem, Pipistrel Virus SW z Krzysztofem Będkowskim, latająca historia: RWD 5, Jaki 12, JAK – 18 i Piper Cub, AN-2 z pasażerami i „Wiedeńczyk” z Muzeum Lotnictwa w Krakowie (z reprezentacją Sekcji Spadochronowej ABB). Nowością był również udział w pokazach jednego z trzech wiatrakowców (bardzo intrygujące możliwości lotne KSENON-a i umiejętności pilota - Andrzej Wybraniec) oraz patrolowego AN-28/M-28 Bryza z Morskiej Bazy Sił Powietrznych. Wierna publiczność bielskich pikników pamięta, że co roku 43 Baza Lotnicza Marynarki Wojennej w Gdyni zaszczyca nas prezentacją możliwości w locie coraz to innej jednostki swojego wyposażenia. Chętni do wykonania lotu widokowego na pokładzie An–2 do zmroku ustawiali się w kolejce po bilety. Pracowity R-44 Robinson (Bartłomiej Kieblesz) latający „przodem, tyłem, bokiem i jak Pan/Pani chcesz” oraz Dromader (Stanisław Zakrzewski i Andrzej Brzyski) mieszali powietrze i polewali lotnisko, aż szkoda, że nie można było rozpylić wody nad publicznością, bo temperatura powietrza drugiego Pikniku znacząco przekroczyła 30 stopni. Tradycyjnie wieczorny koncert GRUPY FURMANA, która łącząc muzykę country i bluegrass z reggae i punk rockiem tworzy piknikowe klimaty, wypełniał czas do pokazu sztucznych ogni, które zakończyły pierwszy dzień Pikniku.

Przy dźwiękach muzyki, jeszcze długo po zapadnięciu zmierzchu, dzieci bawiły się w Wesołym Miasteczku, a smakosze Browara Tyskie i wszelakiego jadła mogli „docenić” wysiłek organizacyjny i finansowy organizatorów XII Pikniku. Aeroklub Bielsko-Bialski przy wsparciu Gminy Bielsko-Biała i licznych sponsorów bez „nadmiernej pompy” tym sposobem uczcił 70 rocznicę założenia Aeroklubu Bielsko-Bialskiego na lotnisku w Aleksandrowicach – na którym w latach 1934 – 1939 funkcjonowała Szkoła Lotnicza im. Józefa Piłsudskiego. To co w powietrzu i na ziemi komentowała niestrudzenie „rozmiłowana w lotnictwie” Marzena Padowska wyłapując do pomocy „leniuchujących pomiędzy obowiązkami uczestników pokazów”. Członkowie Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Bielsko-Bialskim z okazji przypadającej w tym roku 30 rocznicy założenia swojego klubu zorganizowali w Książnicy Beskidzkiej okolicznościową wystawę. Tradycyjnie wysiłkiem głównie Zbyszka Wekseja z pomocą twórczą Tomasza Kawy i mojej udało się zredagować i wydać przez zacnego sponsora GRUPA QEST.pl okolicznościowy piknikowy biuletyn „Piknik lotniczy.pl 2015” w którym m.in. w skrócie przypominamy 70 letnią historię naszego aeroklubu, wspominamy dr inż. Wiesława Stafieja – wybitnego inżyniera lotnictwa, którego nie ma wśród nas już 20 lat, a „ku pamięci” odnotowujemy „medalowe oczko” Sebastiana Kawy.

Na kolejny Międzynarodowy Piknik Lotniczy na lotnisku w Aleksandrowicach zapraszamy już dziś…

Z lotniczym pozdrowieniem,
Jerzy Oślak
Zwiń
Piknik Lotniczy 2015
Koncerty: Sobota - GRUPA FURMANA, Niedziela - HUMANISTYCZNY RAP
02/06/2015
Biało Czerwone Iskry
02/06/2015
"Biało Czerwone Iskry"
Czytaj dalej
Wspaniała informacja dla fanów "Zespołu Akrobacyjnego Biało Czerwone Iskry”, który po paru latach nieobecności zagości nad bielskim niebem. W składzie 6 samolotów. Oficjalne stanowisko.
Poniżej link do oficjalnej strony Zespołu. www.bialoczerwoneiskry.eu
Zwiń
Atrakcyjne nagrody na Pikniku Lotniczym 2015
02/06/2015
Sprawdź jakie czekają na Ciebie nagrody na Pikniku Lotniczym 2015!
Czytaj dalej
Podczas pikniku odbędą się konkursy, na których można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in.: dwudniowe pobyty wraz z uroczystą kolacją w atrakcyjnych hotelach Beskidu Śląskiego, notebook Lenovo, CB-radia, przelot helikopterem dla trzech osób i wiele innych.
Zwiń
Czeska grupa retro Pterodactyl Ltd.
02/06/2015
Czeska grupa Pterodactyl Ltd. na Pikniku Lotniczym!
Czytaj dalej
Podczas tegorocznego pikniku, ze swoim wojennym programem wystapi czeska grupa Pterodactyl Ltd.! www.pterodactyl-flight.cz
Zwiń
Marynarka Wojenna na Pikniku Lotniczym!
02/06/2015
Samolot An-28 na Pikniku Lotniczym
Czytaj dalej
Na wyposażeniu lotnictwa Marynarki Wojennej znajdują się samoloty An-28. W tym roku jedna z nich przyleci na pokaz statyczny na nasz Piknik. Więcej: http://www.mw.mil.pl/index.php?akcja=lotnictwo
Zwiń
Pomagamy Jankowi!
02/06/2015
Czytaj dalej
Uwe Zimmermann
02/06/2015
Podniebny Rockendrolowiec
Czytaj dalej
Mistrz wyścigów motorowych Niemiec, pilot akrobacyjny, biznesmen. Z lotnictwem związany od dziecka, zaczynał od lotów szybowcami, później uzyskał licencję pilota samolotowego. Rozwinął skrzydła u boku trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji. Brał udział w wielu zawodach akrobacyjnych, ale to nie wystarczyło i rozpoczął przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Obecnie lata na Extrze, wcześniej latał na Zlinach, Giles 202.
Zwiń
Allstar PZL Glider na bielskim pikniku
02/06/2015
Allstar PZL Glider na bielskim pikniku
Czytaj dalej

Jak co roku, nie zabraknie na pikniku pokazów na ziemi i w locie produkowanych w Bielsku szybowców.

Allstar PZL Glider ( www.szd.com.pl ), pod słynnym, dobrze znanym lotnikom logo "SZD", wprowadza właśnie na rynek swój najnowszy produkt - dwumiejscowego, pełnoakrobacyjnego SZD-54-2 Perkoza. Tym razem zobaczymy go w najnowszej 20 metrowej wersji. O tym, jak lata ten szybowiec i co nim można zrobić, przekonamy się w trakcie pokazów.

Zwiń
Hotel SPA Jawor ****
02/06/2015
Hotel SPA Jawor **** - Promocja dla gości Pikniku
Czytaj dalej

Hotel SPA Jawor oferuje promocyjny rabat 20% dla gości Pikniku. Przy rezerwacji wystarczy powołać się na "Piknik".

Zwiń