A A A

Szanowni Państwo!

 

Uprzejmie informujemy, że jak co roku na nasz pikinik wstęp jest wolny.

 

W czasie dwóch dni Pikniku będzie można, podobnie jak w latach ubiegłych, przybyć wprost na lotnisko samochodem. Część płyty lotniska jest wydzielona na obszerny parking dla wszystkich - wjazd główna aleją dojazdową do Aeroklubu (na czas pikniku droga jednokierunkowa) od ul. Cieszyńskiej, a wyjazd przez teren Zakładów Szybowcowych - około 100 m do ul. Cieszyńskiej (droga jednokierunkowa dostępna tylko w czasie trwania Pikniku).

W dniach Pikniku bardzo prosimy "zapomnieć" o możliwości dojścia i dojazdu innymi drogami "zwyczajowymi" wzdłuż południowo-zachodniej granicy lotniska od strony ul. Zwardońskiej i Antycznej. Prosimy również wszystkich przybywających na lotnisko do rejonu przeznaczonego dla publiczności od strony wschodniej lotniska (ul. Lotnicza), aby czynili to poza granicami lotniska utwardzoną drogą gruntową do ogródków działkowych i dalej wzdłuż ogródków w kierunku zachodnim do sektora dla publiczności. Stali bywalcy lotniska znają te zasady, wszystkich innych sympatyków zapraszamy do zapoznania się z planem sytuacyjnym.

Program lotniczy, mamy nadzieję przypadnie Państwu do gustu i spowoduje, ze spędzicie z nami dużo czasu, a życzylibyśmy sobie, aby "wciągnęło " Państwa na dwa dni, a nawet jeszcze dłużej. Ten weekend spędzamy wspólnie w atmosferze rekreacyjno-rodzinnej imprezy w cieniu skrzydeł, ale zdecydowanie przy donośnym warkocie lotniczych silników, przy dźwiękach doskonałej muzyki w wykonaniu znakomitych artystów.

Dlatego zadbaliśmy na ten czas o liczne stoiska z żywnością, także specjałami góralskimi oraz napojami. No i oczywiście muzyka, pokaz sztucznych ogni, miasteczko uciech dla dzieci znudzonych miłością dorosłych do lotnictwa... Będą oczywiście toalety i tym razem większa ilość pojemników na odpadki.... z czego zdecydowanie prosimy korzystać. Jeśli o czymś zapomnieliśmy to proszę wybaczyć.... postaramy się następnym razem zrobić to jeszcze lepiej!

 

Komunikacja

 

Jak co roku na teren pokazów dostać będzie się można zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami transportu. Na części płyty lotniska jest wydzielony obszerny parking dla samochodów naszych gości (około 250 miejsc parkingowych).

 

Opłaty

 

Od samego początku organizowania bielskich pokazów staramy się o to, żeby koszty, jakie musicie Państwo ponieść w związku z przybyciem i uczestnictwem w naszym pikniku, były możliwie jak najniższe. Również i w tym roku postaramy się, aby były one tak samo niezauważalne jak przez poprzednie lata.